Drewno konstrukcyjne

DREWNO KONSTRUKCYJNE, TARCICA BUDOWLANA

 1300 zł/m3 netto (na dzień 27.07.21r.)

W celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen tarcicy zapraszamy do KONTAKTU


Na elementy konstrukcyjne powinno być stosowane przede wszystkim drewno drzew iglastych – sosny, jodły, świerka. Są to gatunki charakteryzujące się dużą wytrzymałością, a dzięki sporej zawartości żywicy również trwałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. W konstrukcjach budowlanych należy stosować drewno klasy C30 (według poprzedniej klasyfikacji K27).

Drewno budowlane ma szeroki zakres zastosowania, m.in. jako konstrukcje szkieletowe budynków, więźby dachowe w budownictwie tradycyjnym, wszelkiego rodzaju wiaty, altanki, ogrodzenia, pergole, itp. Drewno jest ważnym materiałem budowlanym i używa się go do budowy większości zabudowań mieszkalnych.

W ofercie sprzedaży posiadamy drewno budowlane, konstrukcje dachowe i inne elementy drewniane pod indywidualne zamówienie klienta. Zamówienia na więźby dachowe realizujemy w oparciu o specyfikację projektową. Drewno przygotowane w elementach przyciętych na zbliżony przez odbiorcę wymiar, umożliwia minimalizowanie ilości odpadów.

W swojej ofercie oprócz drewna mamy do zaoferowania jego obróbkę i impregnację. Do obróbki drewna należy jego struganie, które stosuje się w celu wyrównania powierzchni (uzyskania lepszej estetyki drewna) i uzyskania odpowiednich wymiarów (grubości i szerokości). Impregnacja natomiast to zabezpieczenie drewna przed zagrożeniami zewnętrznymi (grzybami, pleśnią, robakami, ogniem) za pomocą środków chemicznych (impregnatów). Oferujemy dwa rodzaje impregnacji:

a) impregnacja zanurzeniowa – to całkowite zanurzenie drewna w impregnacie w specjalnych wannach. Do tego rodzaju impregnacji stosujemy środek na bazie związków miedzi o nazwie KUPRAFUNG – P.

b) impregnacja drewna metodą próżniowo – ciśnieniową polega na wtłoczeniu impregnatu Wolmanit CX-10 we włókna drewna w specjalnie do tego przystosowanym urządzeniu zwanym – autoklaw.